| laurentiu9712 a întrebat:

Salut, vreau sa ma transfer la alt liceu care este mai bun la acelasi profil este posibil sa dau ceva diferente?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te transferi la acelasi profil nu trebuie sa dai examene de diferente, materiile obligatoriu sunt acelasi. Doar materiile optionale pot fi diferite dar la acelea nu se dau examene de diferente.

| mont a răspuns:

Nu se dau diferente daca atat profilul cat si sectia din nouta ta clasa sunt la fel.

| Printesa10TM a răspuns:

Dacâ este acelasi profil nu.

| dragonmagd a răspuns:

Depinde de pretențiile liceului respectiv. Ar trebui să pui această întrebare conducerii instituției respective.

| Andrei277 a răspuns:

Nu dai diferente daca te transferi la acelasi profil

| Buican_Narcisa_2000 a răspuns:

Daca te transferi pe acelasi profil nu o sa dai niciun examen de diferenta, dar cu o condiție. Media ta trebuie sa fie mai mare ca ultima medie din clasa respectivă. De exemplu, daca in acea clasa ultima medie a fost 7.50 iar tu ai avut o medie mai mare nu vei da nicio diferenta. In schimb daca media ta este mai mica s.ar putea sa dai un fel de test( nu stiu exact).

Dar daca ai media mai mare nu trebuie sa iti faci probleme.

| Anca08 a răspuns:

Daca e pe acelasi profil nu.