| vasiuk123 a întrebat:

Vreau sa termin alianta franceza si sa merg cu bursa la o universitate din franta, dar in aceelasi timp, vreau sa merg la facultate, la arte si design. Puteti sa ma ajutati sa gasesc site-uri unde sa scrie ce universitati din Franta sunt, la care pot merge la arte si design? Funda!;-)

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai bani să plătești taxele de școlarizare.
The new tuition fees for international students, starting September 2019, are: 2, 770 euros per year for Bachelor's (Licence) programmes.
Acestea sunt taxele școlare. Dar mai trebuie să te cazezi și să mănânci. Pune cam 500 de Euro pe lună pentcu condiții foarte modeste și vezi cât îți iese.