| Mihai_6625 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare:daca ma duc la facultatea de medicina veterinara, dar eu nu am nicio treaba cu materiile de acolo (biologie, biofizica, chimie etc), pot face fata acumuland cunostinte pe parcursul facultatii sau se cer niste cunostinte anteriore admiterii la facultate?

2 răspunsuri:
| Mihai_Vlad_1998 a răspuns:

Buna.Eu sunt la profilul Stiinte ale naturii clasa 9.Pai trebuia sa zici vreau sa devin medic si ce drum ar trebui sa urmez ca sa reusesc. Facultatea o poti face care o vrei daca intri nu conteaza liceul dar fi sigura ca o s-o iei de la 0.Fiindca la acest profil se bazeaza pe biologie si chimie care este necesara pentru facultatea medicina veterinara. Daca esti asa pasionata de medicina veterinara si chiar vrei sa devi medic asi sti ca poti recupera ce nu ai invatat atunci urmeazati inima.

| intelectualul a răspuns:

Nu inteleg de ce dai la o facultate ca sa inveti ceva de care nu esti pasionat. Daca ai fi fost pasionat, le-ai fi avut cat de cat cu bio samd.