| Anonim65564 a întrebat:

Salutare,am si eu o nelamurire,sunt la liceu de teologie,doar pentru a nu da bacul la matematica,nici nu ma gandesc sa progresez pe teologie,sunt pasionat de design graphic, aplicatii 3D,jocuri video,chestii din astea. Dupa ce voi termina liceul si voi da bacul,ma voi putea duce la ce facultate doresc? Chiar daca aceasta ar avea si matematica,pana la urma daca vreau sa invat ceva, pai invat.Profilul si liceul la care sunt ma restrictioneaza la anumite facultati?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Teoretic poti da la orice facultate,daca iei bacalaureatul si prinzi loc,practic e mai greu sa dai la ceva de domeniul stiintelor exacte,tehnicii, informaticii daca ai fost la profil vocational si asta pentru ca nu ai bazele si nu ai studiat materia care te pasioneaza si domeniul unde vrei sa profesezi la scoala, dar ti-am zis teoretic se poate, daca inveti mult domeniul iubit in particular, acasa.Succes

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Cam da, pentru design cel putin iti trebuie baza de la arhitectura care necesita geometrie. Iar jocurile video au la baza informatica si alte materii de genul care tin mult de mate-info. Nu ti-ai ales deloc bine profilul pentru ce vrei sa faci mai departe.

Întrebări recente