| Youngster a întrebat:

Salutare, am terminal liceul, cele douasprezece clase si nu m-am inscris pentru examenu de bacalaureat, m-am gandit sa ma duc la anul, dar intre timp m-am gandit ca la examenul de bacalaureat de anul viitor imi va fi greu pentru ca sunt speriat de matematica (as sustine examenele la romana, matematica si biologie) si intrebarea mea este:
As putea sa ma inscriu la invatamant seral sau cu frecventa redusa si sa sustin examenul de bacalaureat la alte materii?
As vrea sa nu ma ajung sa dau bacul la matematica, ci istorie-geografie.
Este posibil?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Nu este posibil, matematica este peste tot, chiar si la filologie, angajeaza te si incearca sa iei niste meditatii si poate ajungi sa faci macar primul subiect de 5, eu zic ca este accesibil pentru orice nivel

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am terminal liceul, cele douasprezece clase"

specializarea?

| AC4S4 a răspuns:

Nu. Daca ai ajuns in clasa a 12a nu mai ai voie sa te transferi la alta specializare, pe motiv ca nu poti schimba la ce poti da bacalaureatul. Tu ai terminat clasa a 12a, dai bacalaureatul conform specializarii absolvite. Altcumva nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu este posibil

| christine99 a răspuns:

Nu, mai bine faci pregătire la matematică. Dar la geografie poți să pui ca opțiune si unde ești deja in loc de biologie.