| Alex515 a întrebat:

Salutare,eu acum sunt clasa a 8 a si intr-o lună am examen si eu nu-mi dau seama cum se fac problemele de geometrie, nu știu cum să încep și ce sa scriu eu daca învaț niste teoreme nu ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Andreimac a răspuns:

Salut! Eu recomand să începi cu formulele de bază pentru arie și perimetru și după teorema lui pitagora etc etc. Recomand Khan Academy pentru probleme, îți explică mai întâi și apoi rezolvi. Sper că am fost de ajutor?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te-ai trezit?
Trebuia (cel mai tarziu) la inceputul sa te apuci de invatat!

| Simpatic a răspuns:

Foarte corect ce spune domnul bula, cam tarziu ti-ai dat seama
trebuia sa te apuci de meditatie cu ceva timp in urma si acum erai fara teama

| ariel13 a răspuns:

Uită-te pe Youtube există conturi care explică formulele cu exemple uită-te că o să te ajute.