Întrebare recomandată | metingermania a întrebat:

La facultatile din cadrul Universitatii din Viena (UniWien) exista predare si in limba engleza ci nu doar in germana? Va rog sa-mi spuneti si alte detalii cu care m-ati putea ajuta in legatura cu UniWien! Dau funda! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| DaianMarian a răspuns:

Desigur, in fiecare tara, in aproape orice oras exista cel putin un liceu/facultate cu predare in limba engleza. De exemplu, aici la mine la Timisoara avem liceu cu predare in limba engleza