| anonim_4396 a întrebat:

big grin Am probleme mari cu lenea, si cu matematica in acelasi timp...mi-a iesit media 4 pe primul' semestru si acum tot 4 cred ca o sa-mi iasa, maxim 5!straight face Ce nota trebuie' sa iau la corigenta, sau cum se face media cu corigenta ca sa trec? Chiar nu stiu, mi se face media anuala (care ar da 4.50 cu 4 pe primul' si 5 pe-al 2 lea) si apoi media dintre nota de la corigenta si media anuala, sau cum? Multumesc!happy

2 răspunsuri:
| byankaaaa a răspuns:

Pai ca sa nu ramai corigenta cred ca ar trebui sa iti iasa media 6 pe acest semestru si atunci media generala ma mate va fi 5... cred ca doar asa ai sanse ca sa scapi de corigenta..si eu stau foarte prost cu matematica, nu o inteleg..insa as putea invata mai mult si eu laughing big grin sper ca ti-am fost de ajutor

| georgemessi a răspuns:

Nu am fost corigent dar cred ca la corigenta trebuie sa iei nota de trecere adica de la 5 in sus