| Cârstea_Edi_1993 a întrebat:

Tocmai ce am trecut in clasa a IX-a, la mate-info bilingv si vreau sa ma mut la filo-bilingv, as vrea sa stiu daca dau acele diferente si in ce consta acestea, dupa cat timp as putea sa-mi depun transferul si care sunt sansele. Ultima medie de intrare la filo-bilingv a fost 6, 17, a mea fiind 6, 08. Tin sa precizez ca doresc sa raman in acelasi liceu, doar ca vreau sa ma mut la alt profil. Suntem 18 elevi in clasa.

1 răspuns:
| TristanTzara a răspuns:

Da, poți în vacanță. Diferențe nu cred să dai pentru filo că nu fac ei cu multe pe care nu le faceți voi. Și în multe licee nu se prea practică astea cu diferențiere decât la clase mai mari. În orice caz, ar fi bine să întrebi și la secretariat.