| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salutări. Ma poate lămuri cineva? Ce înseamnă in tabelul de rezultate pentru bacalaureat la nota la engleză scrie in coloana de dedesubt B-2? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| FordMustang a răspuns:

Competenta lingvistica in limba engleza se imparte in 5 categorii, nu ai doar un B2, ai 5 B2 sau care ar fi celelalte.
1.Intelegerea vorbitului
2.Intelegerea unui text
3. Cat stii sa scrii
4. Cat stii sa vorbesti
5. Dialog
Ele sunt notate A1 A2 B1 B2 C1 C2, A1 fiind cel mai slab, C2 cel mai bun. La nivel de liceu nu se poate nota cu C1 sau C2, B2 fiind maxim. C1 C2 sunt nivele cu care teoretic poti fi notat doar la o universitate sau test cambridge.

| gigimondialuuuu a răspuns:

B-2 este nivelul de experienta cu care ai luat examenul la limba engleza. Nivelele pot fi A-1, A-2, B-1, B-2, C-1, C-2. C-2 reprezinta cel mai înalt nivel, iar A-1 cel mai slab. Sper ca te-am ajutat.