| geolovesedward a întrebat:

Saptamana viitoare sunt probele de verificare a cunostintelor de limba moderna pentru clasa a 8a.Eu dau la engleza. Vreau sa intru la un liceu la filologie intensiv engleza.Care dintre voi a mai dat proba asa? Ce sa face? Adica ce trebuie sa stiu? Va rog ajutati-ma! Mi-e foarte frica...

Răspuns Câştigător
| KatyB a răspuns:

Pai in primul rand,nu dai proba de verificare la engleza pentru intensiv, se dau pentru filologie bilingv engleza( unde dau si eu ), la ce vrei tu se intra doar dupa medie.Si daca vrei bilingv, trebuie sa duci o anexa a fisei de inscriere de la secretariatul scolii in care inveti si te inscrii de pe 27 pana pe 31 mai, iar pe 1-3 iunie sunt probele.Eu sunt din Dambovita si dau la Ienachita Vacarescu.Lasa-mi un mesaj cu id-ul si mai vorbim. Sper ca te-am ajutat. Funda?