| happy.....withoutyou a întrebat:

Scoala polivalenta, scoala de meserii, colegiu. ce inseamna fiecare si cu ce se diferentiaza de liceu?

Răspuns Câştigător
| larisa_6959 a răspuns:

Şcoala polivalenta nu stiu ce inseamna. La colegiu se fac clase inca dintr-a V-a, si se considera ca ar fi mai bune ca liceele datorita profesorilor si elevilor pe care le au. La şcoala de meseri inveti o meserie si faci numai materiile de baza, de care ai nevoie la mesria respectiva, au un nivel mai scazut decat liceele, dovada fiind si notele cu care se intra.

1 răspuns:
| radu34 a răspuns:

Unde se afla scoala polivalenta