| Meli2314 a întrebat:

Se merita sa ma duc la mate-info? Cica e profilul de la care iesi "cel mai invatat", se pune accent pe toate materiile. E adevarat? E greu la acel profil?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de greu..eu sunt la mate info, acum depinde si ce vrei sa te faci, daca chiar iti trebuie matematica pe viitor mai ales ca o sa ai cel mai greu BAC, daca vrei sa faci mate info doar ca pare cel mai bun profil nu-ti recomand.Depinde si cat de destept/desteapta esti si cum te descurci. Daca ai avut note mari la mate si ai incredere in tine ca te descurci, atunci da mate-info este cel mai bun profil. Oricum majoritatea colegilor mei fac meditatii..altfel nu se descurca si am un profesor f. bun si sunt intr-un liceu bun.
Alt profil bun mai este Stiinte ale naturii care are matematica mai usoara si pune accent pe bio, fiz, chim..etc.
Cel mai bine discutii cu parintii si iti alegi profilul care o sa te ajute in meseria pe care o sa ti-o alegi, pentru ca este destul de importan sa alegi corect! Bafta

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

E mai greu, dar merita. Mai ales daca faci un liceu bun. Si sa stii ca te vei distra mai mult intr-un liceu bun unde sunt fel de fel de copii cu posibilitati mentale si materiale decat intr-unul unde stai cot la cot cu fel de fel de indivizi.

| AllyAllina a răspuns:

E greu, dar daca le ai cu matematica, fizica, chimia, biologia te descurci, daca nu stiinte sociale e perfect, si de acolo ai multe posibilitati dupa terminarea liceului