| Kys2000 a întrebat:

Se poate încheia media cu 2 note? Știu că mai sunt 2 săptămâni de școală dar eu am practica in acelea 2 săptămâni. Este vorba de franceză

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu e legal sa îți închidă media cu 2 note, decât în niste circumstanțe clare (cum ar fi că ai absentat tot anul din motive medicale )
In rest, calculul de face așa N+3.
Unde N este numărul de ore pe săptămână la o disciplină+3.
Adică dacă ai 2 ore de mate pe săptămână, trebuie sa ai minim 5 note la sfârșit.
Sau daca ai 1 ora, trebuie sa ai minim 4, însă asta nu înseamnă că poți avea și mai multe.

| LisaJulie a răspuns:

Se poate dar un pic mai greu din cauza noilor legi ale educației! Trebuie sa vorbești cu profesorul și dirigintele

| vatadezahar24 a răspuns:

Vorbește cu profesoara de franceză să îți dea o notă când mai ai o oră de franceză

| Valentinaldoilea a răspuns:

Numai daca ai o ora de franceza pe saptamana. Cea ce nu cred. Ramai cu media neincheiata.