| helpbro a întrebat:

Se poate sa dau la facultate daca planuiesc sa fac frecventa redusa? M-am lasat de liceu in urma cu ceva timp din cauza unor probleme personale.Am fost la stiinte sociale si planuiam sa dau la frecventa redusa pe filologie deoarece nu am gasit frecventa redusa pe stiinte sociale apoi facultatea ma intereseaza filmologia.
Adica pana la urma tot dau bacul si voiam sa stiu si daca planul meu e posibil.

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Atata timp cat ai diploma de bac in mana, poti sa te inscrii la orice facultate vrei. Daca te accepta e bine, daca nu, mai aplici la altele. Iti recomand sa aplici la mai multe facultati daca tu crezi ca sansele tale de acceptare sunt mici.