| PentruCaAutomobile a întrebat:

Se vor mai da simulari pentru evaluarea nationala anul acesta? Am auzit de la un coleg ca da, dar profesorii au spus ca nu stiu.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se vor mai da simulari, este aproape evaluarea.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În anul şcolar 2013-2014 NU mai este altă Simulare Naţională!

Vezi detalii la linkul oficial :
http://edu.ro/index.php/pressrel/20919

Cel mult, se pot da Simulări locale/judeţene ( cu subiecte propuse/formulate de Inspectoratul Şcolar Judeţean ) - deci, la nivel de şcoală sau judeţ...

Toate cele bune.

| Marylol a răspuns:

Buna! Sunt a 8-a si nu se vor mai da simulari.Mai este putin si vine examenul nu are rost. Sper ca te-am ajutat o zi buna!