| schlau a întrebat:

Spuneti ceva despre clasa aVIII-a.Cum sunt materiile?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

In clasa a 8 a e usor, cel putin mie mi s-a parut usor.Singura materie noua va fi latina care este foarte usoara.Momentul cel mai greu este terminarea ciclului gimnazial si inscrierea la liceu.Succes.Fundita?

| medex3 a răspuns:

Si eu intru in clasa a 8 a x_x. Ce frica imi e.Materiile vor fi mai grele, iar intrarea la liceu o sa fie cea mai dificila parte a clasei a 8a. Eu iti doresc succes si sa intri unde vei puteawinking
~Medex3

| Kitty a răspuns:

Mie clasa a 8-a mi s-a parut cea mai grea dupa a 7-a, iar materiile sunt cam aceleasi ca si in clasa a 7-a. Bineinteles ca gradul de dificultate creste cu fiecare an, dar nu este un fapt ingrijorator. Intrarea la liceu mi-a dat multe batai de cap, la inceput o sa ti se para complicat, iar dupa ce scapi iti spui ca te-ai stresat degeaba. Examenele nu sunt grele(acum depinde si de cat de multe stii), dar iti dau niste emotii de lesini.laughing.

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Eu sunt a 8-a si acum stau cu sufletul la gura in asteptarea rezultatelor repartizarii. Dupa parerea mea e cea mai frumoasa clasa si cea mai sentimentala ( te desparti de oamenii langa care ai fost 8 ani de zile crying ). Te simti ciudat pentru ca urmeaza atatea schimbari in viata ta, avand putina frica de necunoscut. Cred ca momentul din clasa a 8-a pe care nu-l vei uita niciodata este banchetul, cand la sfarsit se pune de obicei "Ani de liceu", si nu iti vine sa crezi cat de repede au trecut anii si iti dai seama ca trebuie sa iti iei la revedere de la colegi si de la anii de scoala...
Despre materii, ce sa zic, devin un pic mai complexe, dar nu iti vei da seama pentru ca vei fi mai motivat decat in ceilalti ani atunci cand te pregatesti pentru ca stii ca vin examenele care de obicei sunt decisive pentru soarta ta...
Sa nu-ti fie frica! Urmeaza un moment al vietii tale pe care nu-l vei uita niciodata! Iti spun eu: sigur se va termina totul cu bine!
Aaa, si spor la examene :p

| PunkyA a răspuns:

Si eu trec clasa a VIII-a si este un an important pentru ca este ultimul an alaturi de colegiii nostri si plus ca vom da acele examene...
Eu am noroc ca fratele meu a terminat a VIII-a si mi-a dat mie toate caietele si testele luihee hee[si in mare parte avem aceeasi profesori]. Eu sunt decisa sa invat mult anul acesta pentru ca vreau sa intru la un liceu bun.
Din cate stiu materiile sunt destul de usoare, daca in anii precedenti ai invat!

| rainbowstrings a răspuns:

Clasa a 8. a a fost foarte simplă. Eu trec in a 9. a acum. O să vezi că profii sunt foarte de treabă cu cei de. a 8. a și mai rar o să gasești repetenți. Fizica e destul de simplă. Biologia va fi ecologie. La limba română e foarte simplu. Numai că Baltagul e un roman plictisitor. Geografie și istoria simple. Matematica este simpla și ține mult pe formule și ceea ce ai învățet in clasele anterioare. Succes.

| bbe_2777 a răspuns:

Mie mi s. a parut cel mai usor an, desi toti imi spuneau ca o sa fie ffff greuu. nu e asa greu! o sa. ti fie putin greu la examene eu am avut ffoarte multe emotii si imi era frica sa nu iau nota mica ba chiar am ajuns la spital pentru ca fakusem o criza din cauza stresullui...cu toate astea am terminat clasa a8a cu medie mareee adica am avut cea mai mare medie din toti anii succes!

| Bibii :x a răspuns:

Pey, eu acum am trecut clasa a 9a! si mise pare ca anul trecut a fost cel mai usor an!
in afara de acele examene pe care le-am dat! cu toate ca nu au fost dificile, a trebuit sas invat mult, dar sunt multzumita de rezultate!
Materiile nu sunt foarte grele!
Sunt aproape la fal ca in celelalte clase tongue! In afara de geometrie straight face! adica daca nu stii geometria de a 7a, esti praf in a 8a sad! asa am patit si eu straight face
In orice caz anul trecut am avut cea mai mare medie din toti anii straight face!
Sper sa te descurci :X!