| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti si mie va rog ceva informatii despre facultatea de sociologie din iasi ce materii trebuie sa invat si altele; lasati si un id de mess daca stiti ceva despre aceasta facultate

Răspuns Câştigător
| mentoronline a răspuns:

Despre Cuza nu am nici un cuvant bun de spus. Dar despre domeniul pe care l-ai ales te laud. Daca ai posibilitatea sa faci facultatea asta in alta tara ar fi minunat. Poti sa intri pe site-urile facultatilor in UE si (unele ofera burse) poate te incadrezi... Daca nu ai posibilitatea asta, atunci incearca la Cuza, dar strange tare din dinti si invata cat mai mult. Iti recomand sa mergi la ZI, sa fii prezent la toate orele si sa inveti cat mai bine, mai ales la obiectele de baza! Nu te mira daca nu vei fi notat corect, asta inseamna Cuza din pacate... Pe langa asta, este bine sa incerci sa te implici si in activitati optionale, sa incerci sa obtii burse, poate chiar Erasmus, macar asa vei avea ce sa treci in CV cand termini. Nu ti-as recomanda Cuza, pentru ca profesorii sunt ipocriti, si nu noteaza corect, desi inveti mult, dar poate ai sa scapi repede si ai sa faci macar masterul undeva in UE. O scoala buna in tara cu sanse mari de angajare e SNSPA. Succes in orice vei alege!