| Berserk1234 a întrebat:

Stelele de pe cer lumineaza in toate culorile curcubeului. Ce se intampla? si nu vad doar eu ca a mai vazut o persoana.

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Daca a mai vazut inca o persoana e clar : stelele de pe cer lumineaza in toate culorile curcubeului laughing. Adevarul este ca stelele au intr-adevar culori diferite, in functie de gradul lor de evolutie, deci de temperatura, insa culoarea nu poate fi sesizata cu ochiul liber, datorita distantelor uriase. Poate ca tu si cealalta persoana aveti niste capacitati senzoriale deosebite. Mergeti la doctor sau renuntati la etnobotanice laughing

| theorizer a răspuns:

Cealalta persoana e fata? In mod normal trebuia sa vada un joc de artificii, dar decat nimic... love struck

| adyzone a răspuns:

1: Ati fost fumati
2:cred ca punctul 1 a spus totul
3:Stelele de pe cer lumineaza in toate culorie curcubeului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In functie de temperaturalor, stelele sunt rosi, galbene sau albastre.stelele rosi au temperatura de circa 3000c acestea sunt numite si stele reci stelele galbene,asa cum este soarele,sunt cevamai,, calde,, ajungand la 5 500c.stelele albastre sunt fierbinti 30 000c.de exemplu, sirius este o stea albastra.SI SUMPLINIEZ CA STELELE NU LUMINEAZA IN CULORILE CURCUBEULUI

| Berserk1234 explică:

Ok... am formulat gresit intrebarea... stelele clipesc in rosu verde si albastru oricum am cautat pe google si e din cauza atmosferiiam pus intrebarea prea repede big grin