| robert_6335 a întrebat:

Stie careva cand incepe anul scolar 2011?

Răspuns Câştigător
| AngelOrDemon a răspuns:

Pe 12 septembrie din cate stiu eu big grin

26 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MECTS nr. 4292/2011, privind structura anului scolar 2011-2012, va incepe luni, 12 septembrie, citez:
"ART.2.Anul şcolar 2011-2012 începe la data de 1 septembrie 2011, se încheie la data de 31 august 2012 şi se structureazã pe douã semestre, dupã cum urmeazã:
Semestrul I
Cursuri - luni, 12 septembrie 2011 - vineri, 23 decembrie 2011
În perioada 22-30 octombrie 2011, clasele din învãţãmântul primar şi grupele din învãţãmântul preşcolar sunt în vacanţã.
Vacanţa de iarnã - sâmbãtã, 24 decembrie 2011 - duminicã, 15 ianuarie 2012
Semestrul al II-lea
Cursuri - luni, 16 ianuarie 2012 - vineri, 6 aprilie 2012
Vacanţa de primãvarã - sâmbãtã, 7 aprilie 2012 - duminicã, 22 aprilie 2012
Cursuri - luni, 23 aprilie 2012 - vineri, 22 iunie 2012
Vacanţa de varã - sâmbãtã, 23 iunie 2012 - duminicã, 9 septembrie 2012."

| SnYcK3rS a răspuns:

12 septembrie

| Adredemesconf a răspuns:

Anul scolar 2011-2012 nu mai incepe de pe 15 septembrie, elevii se vor prezenta in prima zi de scoala pe data de 12 septembrie. Cursurile anului scolar 2011-2012 se vor termina pe 23 iunie 2012.Regula va fi ca de acum incolo scoala sa inceapa intr-o zi de LUNI si sa se termine intr-o zi de VINERI.Vacantele vor fi mult mai rare – practic elevii vor avea, incepand din toamna, doar trei vacante fata de patru pana acum.

Semestrul I incepe luni, 12 septembrie 2011 si dureaza pana pe 23 decembrie 2011. Asta inseamna ca toate lucrarile si tezele semestriale trebuie sustinute de elevi pana la aceasta data. Pana acum semestrul I se incheia la sfarsitul lunii ianuarie.

Tezele din semestrul I se dau mai devreme, materia trebuie predata mai repede

Vacanta de Craciun incepe din 24 decembrie si dureaza pana pe 13 ianuarie 2012

Semestrul al II-lea incepe din data de 16 ianuarie 2012 si pana pe 6 aprilie vor fi cursuri.

Vacanta de Paste incepe din 7 aprilie si tine pena pe 22 aprilie

Continua apoi scoala din 23 aprilie pana pe 22 iunie cand se incheie Semestrul al II-lea.Neschimbata ramane vacanta prescolarilor si a elevilor din clasele primare, care au in continuare pauza de o saptamana. Ca o noutate, saptamana dinaintea vacantei de primavara se va numi "scoala altfel". Nu se vor mai face ore, ci activitati sportive, lectii de gatit sanatos, cursuri de siguranta pe internet.

Vacanta de vara incepe din 23 iunie si tine pana pe 9 septembrie.Pe 10 septembrie va incepe anul scolar 2012-2013.

Vacanta de vara va fi, asadar, mai scurta cu o saptamana.

*Un mic copy-paste cu toate vacantele din anul scolar 2011-2012.Ai acolo tot ce iti trebuie.Si daca n-ai chef sa citesti, mai pe scurt scoala incepe pe 12 septembrie cu siguranta, deoarece trebuie sa incepa intr-o luni, nu? *

| CeQe a răspuns:

Pe 12 septembrie. happy

| Kodokuna a răspuns:

Pe 13 septembrie.

| AlexandraM776 a răspuns:

Am auzit ca incepe pe 12 septembrie

| PlanetaMinunilor a răspuns:

Pe 12 septembrie

| ღAleKrissღ a răspuns:

Pe 12 sept.

| BoomBoomToxic a răspuns:

Eu stiu ca incepe pe data de 12 septembrie

| Luy a răspuns:

2011? Cand ai tu chef sau profesorii!

| AnkuEmil a răspuns:

O colega mi-o zis ca in 12 crying( unii spun ca in 1 da nu ii sigur inca crying(

| Twixi a răspuns:

Pe 12 sept.

| eu1893 a răspuns:

12 sept funda

| NorbO a răspuns:

11 sept e duminica colegalaughing mai lasa bauturabig grinlaughing

| GeorgianaGya a răspuns:

Pe 15 septembrie funda >?

| GeorgianaGya a răspuns:

Pe 12 incepe

| zuzuzic a răspuns:

OMFG! Acum cateva minute s-a intrebat iarasi straight face
Trebuia sa te uiti inainte happy

Anul scolar 2011-2012 incepe la data de 1 septembrie 2011, se incheie la data de 31 august 2012 si se structureaza pe doua semestre, dupa cum urmeaza:

Semestrul I

Cursuri : luni, 12 septembrie 2011 - vineri, 23 decembrie 2011 happy

Deci pe 12! Nu asculta alte prostii laughing Nu se schimba de anul asta happy

| julietadya a răspuns:

Cred ca in 11 septembrie, asa ar fi normal! Doar daca nu cumva va incepa la 1. ca asa am auzit straight face dar sigur inainte vor anunta la televizor...in fiecare an inainte cu o saptamana sa inceapa scoala la stiri se vorbeste despre asta, intelegi? Oricum...hai sa ne bucuram inca de vacantalaughing

| julietadya a răspuns:

Imi pare rau am vrut sa zic 12 septembrie da ma gandeam la altceva scuzelaughing

| niky013 a răspuns:

15 septembrie

| SinCara a răspuns:

In 13 septembrie am vazut la TV la stiri. E oficial.
Iata care este calendarul anului scolar 2011-2012:

Cursurile semestrului I se desfasoara de luni, 12 septembrie 2011 pana vineri, 23 decembrie 2011. In perioada 22 – 30 octombrie 2011, elevii din clasele I-IV, precum si micutii de la gradinita sunt in vacanta.
Perioada de cursuri este de 36 de saptamani. Elevii din clasele de liceu terminale vor merge la scoala 33 de saptamani si vor avea o perioada de patru saptamani dedicate examenului de bacalaureat. Pentru ei, scoala se termina in 1 iunie 2012.

| Geomik a răspuns:

Pe 13 septembrie.

| cocco a răspuns:

12 septembrie!

| ganditorul a răspuns:

12 septembrie
funda?

| Donatello a răspuns:

13 septembrie