| User9006 a întrebat:

Stie careva, cate intrebari se dau la examen la chimie si biologie si ce punctaj ar fi pentru ele, pentru facultatea de medicina generala Timisoara? Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Proba de concurs și notare - Test grilă de verificare a cunoştinţelor, care cuprinde:
- 60 de întrebări Biologie (clasa a XI-a) - 7 puncte
- 20 de întrebări Chimie organică (clasa a X-a şi a XI-a) – 2 puncte
Calculul mediei de admitere :
Media generală de admitere se face prin însumarea punctelor obţinute la fiecare probă, la care se adaugă un punct din oficiu. Media minimă de admitere nu poate fi mai mică de 5 (cinci)." - SURSA = Regulamentul de la linkul oficial :
http://www.umft.ro/......0senat.pdf

Toate cele bune!