| DarthVader a întrebat:

Stie cineva backtracking la informatica?

Răspuns Câştigător
| Bibi_1645 a răspuns:

Haha. un sistem de operare cica laughing))
De fapt, e un program care calculeaza combinari, aranjamente sau permutari (diferenta dintre ele fiind o instructiune sau doua, nu mai stiu exact). Si e destul de simplu, daca iei un exemplu pe foaie si faci fiecare instructiune in parte.Bafta happy

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

E un sistem de operare

| CoCoMona a răspuns:

Rutina backtraking o gasesti in orice manual de informatica, la fel si descrierea metodei...

| Unia23 a răspuns:

Da. Backtracking este o un algoritm de generare a tuturor solutiilor posibile.