| ithx a întrebat:

Stie cineva ce teste initiale se dau in a 9 a la stiintele naturii?
Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În mod normal la toate materiile. Sau cel puțin la cele la care folosești caiet și pix.

Testele inițiale se dau numai ca să vadă profii situația elevilor cu care vor lucra în anul școlar. Deci, sunt importante pentru că în funcție de rezultate se vor face planificările calendaristice cu lecțiile. Dar nu se dau pentru a avea note în catalog, deci nu ar trebui să te stresezi prea tare cu învățatul.

Și eu folosesc această metodă pentru a-mi cunoaște mai bine elevii. happy

Singurul lucru greșit la un test inițial e să copiezi de la colegi sau din alte surse. Cu asta eșuează proiectul, tocmai în ce era mai important: cunoașterea stării reale la învățătură a elevilor.

Succes! happy

2 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Testele iniţiale se dau la toate obiectele,în afară de sport,dar acum depinde de fiecare profesor dacă vrea să dea sau nu.
Oricum, axează-te pe biologie, fizică, chimie şi matematică, la acestea vei da test iniţial sigur.
Succes!

| AtheistForever a răspuns:

Poi veti da niste teste din materia pe care ati facut-o in clasa a 8-a dar nu iti fa griji ca notele nu se vor trece in catalog. Aceste test au rolul de a va aduce aminte materia deja predata in a8-a... Bafta la liceu!