| catalina16 a întrebat:

Stiti cumva cateva diferente intre americani si britanici?

6 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

Http://www.220.ro/......8Wf2fUFmp/

Asta este o diferenta ironica.

| mihaelapisica a răspuns:

Buna, bineinteles intre britania si america este o diferenta devstat, insa limba lor este aproape aceeasi.
Unele cuvinte se scriu si pronunta diferit intre cele doua limbi, dar majoritatea sunt la fel, diferenta dintre cele 2 limbi este precum vorbeste un Banatean cu un Moldovean, adica au un dialect ciudat Americanii, limba care se preda in scoli este engleza originala.Si nu exista engleza Americana (este doar engleza Britanica), doar ca Americanii au pocito unpic cesai faci asta
Sper ca te-am ajutat te rogggg fundita multttt?

| Tiby a răspuns:

Americanii sunt o mai mare putere a lumii
Americanii sunt superiori britanicilor in unele sporturi (ex. : inotul)
Bricanicii sunt consumatori de ceai
Britanicii sunt mai civilizati, mai cizelati
Britanicii vorbesc engleza mai frumos decat americanii
Britanicii au o nationala si un campionat de fotbal mai bun decat americanii

Fiecare dintre ei are un alt drapel, alt imn...

happySper ca te-am ajutat!winking

| ThePwner a răspuns:

1.Accentul
2.Traditii si obiceiuri(precum ceaiul dintre mese etc)

| bufarina a răspuns:

Accentul. big grin

| OanceaSimona a răspuns:

Da...
1. diferenta de limba, mici dar exista
2. diferenta de istorie
3.si de culoare tenului