| Andreeaaaaaaaaa a întrebat:

Sunt ciudata... am o intrebare: Exista fantome, extraterestri, varcolaci, vampiri? Nu cred decat in extraterestri dar vreau sa aflu parerea voastrawinking

58 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MarrieMarie a răspuns:

Sincer nu cred insa despre extraterestrii nu stiu ce sa zic...pe-o parte cred ca sunt reali pe alta parte nu cred... poate ti se pare ciudat dar eu cred ca exista si fantome.Pentru ca am vazut pe AXN daca te uiti la vanatorii de fantome nu cred in totalitate dar ceva ceva tot se intampla. Funda?

| Flaviucu a răspuns:

Probabil nici cei de la N.A.S.A nu sunt siguri daca exista asemenea specii.

| AstroAlex59 a răspuns:

Poate au existat in preistorie sau antichitate dar acum nu prea cred, spiritele esiste sub forma de energie electomegnetica concentrata denumita si chi, extrateresti existe sigur atat si spiritele dupa parerea meawinkingExtraterstrii sigur exista pentru ca Universul este infinit si e imposibil sa ne aflam doar noi, sigur mai exista si alte civilizatii supeioare nouawinking Funda?

| TinO a răspuns:

Nu,nu exista nici extraterestri nici varcolaci nici vampiri si nici fantome. Sunt un inventie creata de antichrist pentru a ascunde adevarul.in schimb exista demoni ascunsi care controleaza o buna parte din oamenii guvernului, a lumii multimedia si tot felul de oameni improtanti care nu doresc decat raul acestei planete. sper ca ti-am fost de folos.

| RunaRapp a răspuns:

Eu cred ca exista! happy

| danimotenel a răspuns:

Nu exista omuleti verzi, nici vampiri nici varcolaci.

| claudia6 a răspuns:

Buna Andreea..nu exista, sunt doar in imaginatie si filme de groaza. daca ar exista am face cunostinta cu ei tongue pup

| Bulgaru_George_1997 a răspuns:

Fiecare crede ce doreste, dar pana acum nu sau intalnit fantome, varcolaci, acestea sunt doar mituri insa se prea poate sa existe viata pe alte planete, depinde acum, numai Dumnezeu stie.

| AstroAlex59 a răspuns (pentru TinO):

Atunci Dumnezeu nu distruge orice urma de demon pentru a ne apara de pacat daca tot ne iubeste atat. Poate pentru ca nici el nu exista. Cnsideri ca in Universul asta in continua expansiune suntem doar noi singuri.Dar de ce Dumnezeu nu se arata lumii in aceste perioade pline de rau si antichrist? Pt ca el e la fel ca Vrajitorul din OZ cam toata lumea crede in el si puterea lui dar el nu exista big grin

| NorishorPhufos a răspuns:

Fantome exista, sunt sigura de asta fiindca am avut si experiente cu fantomele. Extraterestri exista, am vazut o nava spatiala pe cer, deci sunt convinsa si de asta, cu toate ca sunt mai multe probe. De varcolaci nu stiu, iar in legatura cu vampirii nu exista, insa au exista in trecut; nu erau exact asa ca in filme, erau pur si simplu niste persoane (moarte daca imi aduc bine aminte din ceea ce am invatat) care se hraneau cu sangele omului. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| TinO a răspuns (pentru AstroAlex59):

Fiecare cu parerea lui. Eu iti spun ce stiu sigur din foarte multe documentare si carti...eu doar mi-am spus parerea, acum tu crezi ce vrei!

| Mihaitzz a răspuns (pentru TinO):

Ce adevar?
"Sunt un inventie creata de antichrist pentru a ascunde adevarul"

| Em40 a răspuns:

Nu e asa cum sunt prezentati in filme vampirii...dar exista o anumita boala, hemofilie, care da fotofobie, tegumente palide iar acele persoane pe vremuri trebuiau sa bea singe pentru a supravietui....acum exista tratament specific.
O teorie spune ca presupusele fatome care vin pe pamant, nu au venit de fapt pe pamant ci pur si simplu nu au mai reusit sa plece ( perioada de tranzitie) in care se duc in lumea cealalta, fie ea Rai, Iad, Walhala, Eden sau ce o fi. Aceas teorie spune ca sufletul acelor persoane este tinut aici din cauza unor probleme nerezolvate si tot teoria spune ca fantomele ar fi entitati bune sau rele. Fantoma este in general un termen care defineste sufletul unui om ramas in lumea noastra.

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru AstroAlex59):

Hmm... asta am spus si despre extraterestri la o alta intrebare laughing

| DrAg0SLykoz a răspuns:

Cum puteti spune ca nu exista extraterestri si fantome?frustrated(in varcolaci si vampiri nu cred nici eu, dar extraterestri si fantome exista)MAI UITATIVA FRATILOR LA TV SAU YOUTUBE

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru NorishorPhufos):

Scuze ca intreb ce experiente ai avut cu fantomele?

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru DrAg0SLykoz):

Multe sunt trucate big grin

| Elenaaa23 a răspuns:

Eu nu credeam in chestiile astea pana sa mi se intample, si parca nici acum nu imi vine sa cred. Si eu sunt nelamurita in legatura cu subiectul "Fantoma". Este diferenta intre fantoma si spirit. Cam vaga, dar totusi este. Spiritele sunt sufletele oamenilor trecuti in nefiinta, iar fantomele se spune ca sunt doar produsul imaginatiei noastre debordante(halucinatiile). Dar daca ma intrebi pe mine nu vad cum am putea sa ne dam seama( in cazul in care exista asa ceva) daca e spirit sau fantoma. Oricum eu spun ca orice poveste si legenda are un sambure de adevar, ca altfel nu s-ar mai vorbii de ele, nu? Cum sunt alea cu vampiri si varcolaci. Nu spun ca exista asa ceva, dar totusi poate intr-un trecut indepartat a existat, sau s-a intamplat ceva care sa ii faca pe oamenii sa aduca vorba despre astfel de creaturi in carti si istorisiri. Ca oricat de nestiutori erau oamenii pe atunci, nu puteau sa se uite la un lup si sa spuna varcolac.
Iar despre extraterestri nu stiu ce sa zic. Pe o parte cred ca am fi ipocriti sa credem ca noi suntem singurele fiinte din univers, dar pe de alta parte ne vine cam greu sa ne gandim la alte fiinte cu cap mare si ochi bulbucati sa zic si care sunt mai inteligente ca noi. (bine ca poate nu arata asa daca exista dar zic si eu tongue )
Sincer cred ca nu vom stii niciodata adevarul adevarat.
xoxo

| TinO a răspuns (pentru Mihaitzz):

Daca citeai tot iti dadeai seama ce adevat.demoni ascunsi care controleaza o buna parte din oamenii guvernului, a lumii multimedia si tot felul de oameni improtanti care nu doresc decat raul acestei planete.Pentru cine e interesat de asa ceva ii recomand sa caute pe Youtube demascarea industriei muzicale care explica legatura demon-om. Partea I:http://www.youtube.com/watch?v=sqHpAbeKqOo partea a II-a:http://www.youtube.com/watch?v=CgnJdRb-6bU&feature=related. Mai departe va descurtati. sunt 11 parti

| DrAg0SLykoz a răspuns:

laughingNam avut nici una....si sper sa nu am x_X

| NorishorPhufos a răspuns (pentru Andreeaaaaaaaaa):

Poi eu practic am trait intre ele. Strabunica mea care a murit acum 5 ani ne vizita din cand in cand, se facea auzita si mamei mele, s-a facut vazuta si in prezenta mea si a bunicii mele. Iar dupa fazele astea fratele meu care a murit statea cu mine in casa, imi facea semne ca e langa mine (de ex. imi aprindea tv si telecomanda era in pat iar eu la calculator) asta de atatea ori pana nu spuneam eu ca stiu ca e cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred ca extraterestrii chiar exista. Adica gandeste-te cat de nesfarsit este universul, nu crezi ca exista posibilitatea ca noi sa nu fim singuri? In legatura cu varcolaci si vampiri astea sunt facaturi.

| AlexandruGabriel a răspuns:

Da! Sa stii ca exista! Tin un varcolac in beci, un vampir in dulap, in noptiera cateva fantome inghesuite...De extraterestri nu stiu ce sa zic. Mama se ocupa cu din astea... Tine cativa legati in pod la tara!

| JustMe6378962 a răspuns:

De ce nu o intrebi pe profa de religie? Ea sigur iti va da un raspuns negativ. Sau, poate ca vrei neaparat sa o iti dea un raspuns coleguta ta reusita de banca...Dar poate nu ai incredere in ea. Oricum eu cred ca sigur nu exista varcolaci sau vampiri, doar in cazul in care ai intalnit vreounul, pentru extraterestri va trebui sa astepti sa se intoarca un anume robotel trimis pe Marte acum 4 luni, iar pentru fantome, ce sa spun? Poate. Funda?

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru JustMe6378962):

Cred in extraterestri!

| Fiction a răspuns:

In fantome, spirite cred.De extraterestrii..nu stiu, poate exista, insa nimeni nu stie sigur.

| JustMe6378962 a răspuns (pentru Andreeaaaaaaaaa):

Bravo! Tine-o tot asa! Oare unde o sa ajungi cu asta?

| Zerg a răspuns:

Hmm...
1. Fantome : ce sa zic, cred in existenta lor. Pornind de la o intrebare banala, poti sta sa te gandesti ore. Exista viata dupa moarte? Bun, dupa ce mor este aproape imposibil sa nu mai fiu, ce se va intampla cu mine, cu cel care scrie acum la tastatura. Voi vedea negru? Dar daca vad, totusi exist...Pentru mine este clar ca exista si o alta lume, nu chiar paralela, o lume a spiritelor etc. Deci pentru mine, exista.
2. Fiind un cunoscator al Universului, pot spune cateva lucruri. Universul nu este chiar infinit (infinit este pentru oameni), dar are niste dimensiuni uriase. In acest spatiu enorm, exista o multime de superroiuri de galaxii. Toata lumea stie cate stele sunt intr-o galaxie...Dar nu toate stelele au sisteme planetare. Se estimeaza ca 50% din stele au cel putin o planeta, daca nu sistem planetar. Cam 10% din planetele care orbiteaza in jurul unei stele este la distanta optima fata de acea stea. Dar, numai 5% din planetele care sunt la distanta optima fata de stea pot avea conditii (apa lichida, oxigen, etc), si mai putine planete gazduiesc viata superioara. Oamenii de stiinta au estimat ca exista aproximativ 900 de civilizatii in Calea Lactee. Deci, extraterestrii EXISTA!
3.Cea mai interesanta categorie. Varcolacii. Intrebare : Ce sunt varcolacii? Peste 95% din oameni : Niste creaturi salbatice care se transforma din oameni in bestii cand e luna plina. In meniul lor intra oamenii, ca doar sunt fiinte satanice. De ce lumea crede asta? Pentru ca a vazut filmul reintoarcerea varcolacului 3 pe acasa Tv si varcolacul era satana-n picioare. Oameni buni, u sunt fan Twilight ( chiar urasc filmul acela) Varcolacii nu va mananca. Cu toate ca exista si o afectiune, care afecteaza creierul, si persoana respectiva se crede varcolac, dar nu este...pot spune ca sunt si eu varcolac. In primul rand probabil 75 % din cei care citesc asta nu vor crede. Universul varcolacilor nu prea este legat de luna. Te poti transforma si ziua, cand vrei. Cum arata varcolacii? 95% din oameni : Bestii mari, jumatate om, jumatate lup. Gresit. Acela este un hibrid. Se poate obtine dupa foarte mult timp, si necesita mult antrenament. Oameni buni, ati vazut lupi? Un varcolac este ca un lup, mai mare (trebuie tinut cont de faptul ca in univers nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma) Deci daca am 100 de kg. Cand ma voi transforma, voi avea tot 100 de kg.(Este un exemplu, nu sunt asa de gras!). Lumea ce zice acum : nu cred pana nu vad! Asa ziceam si eu, dar uite ca am reusit si fara sa vad poze etc. Va rog sa nu imi cereti muscaturi, etc. Acelea sunt filme. Si, sa stiti ca nu oricine se poate transforma. Ma credeti nebun? Tineti-va parerea.
4. Aici ma cam indoiesc de existenta vampirilor...Cu toate ca exisa si aici o afectiune rara, care afecteaza din nou creierasul si persoanele care sufera, se cred vampiri. Aici nu prea vrea sa comentez, ca inca nu am stat sa studiez prea bine vampirii.
Toate cele bune!

| Andreeaaaaaaaaa explică (pentru JustMe6378962):

Pentru cultura mea generala