| Ely_Mada_1996 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a, sunt din Bucuresti si as vrea sa dau admitere la liceul Dinu Lipatti, dar imi este cam frica pentru. m-am documentat si probele sunt destul de grele(zic eu).Nu am experienta.Imi doresc mult sa intru in acest liceu :X! Intrebarile mele sunt: merita macar sa incerc? daca dau la sectia teatru trebuie neaparat sa stiu sa cant la un instrument?

Răspuns Câştigător
| Strudel2punct0 a răspuns:

Nu stiu cum sunt probele, dar de ce sa nu incerci.Adica sa nu fie singura ta optiune, in caz de nu intrii sa ai unde sa te duci.Dar zic ca merita sa incerci pentru ca dupa aia o sa te simti prost ca nu ai incercat si poate intrai.