| tasteme a întrebat:

Sunt in clasa a VII -a si m-am gandit mult si nu stiu la ce liceu sa ma inscriu.

Cu romana descurc, cu matematica tot asa si imi plac mult limbile straine : mai bine zis engleza ca la franceza nu ma descurc deloc laughing si o sa iau ore de japoneza ( stiu sunt ciudat pentru unii dar chiar imi place aceasta limba si am inceput sa o invat singura, acasa de 1 an si prind cate de cat dar totusi mi-ar trebui un profesor bun ]. Parintii mei spuneau sa ma duc la economic ca poate o sa imi fie mai usor deoarece " nu prea am dezvoltat vocabularul la limba romana dar asta cred ca se poate remedia daca citesc mai mult " iar unii profesori spuneau sa ma duc la filologie deoarece as fi mai buna acolo.

Ceva sfaturi in legatura cu asta? Si puteti sa-mi spuneti si parerile voastre in legatura cu aceste doua profiluri. Este economicul [ asa spuneau profesorii :d ] sau filologia chiar asa de grea?

Răspuns Câştigător
| swet girl 22 a răspuns:

In locul tau m-as inscrie la folologie daca iti plac limblile straine. mia mi-a placut mai mult biologie si m-am inscris la stiinte ale naturi

2 răspunsuri:
| monstruletz a răspuns:

Scoala europeana bucurestibig grin daca ai bani 8000E p an big grin e tare fata

| tasteme explică:

Sunt in clasa a VIII -a, imi cer scuze de greseala.