| Cox27272 a întrebat:

Sunt la mate info,am luat in simulari 4, 5 la romana,4, 8 la mate și 4 la info,nu am luat notele astea pentru ca am avut o zi proasta neaparat,pur și simplu de atâta am știut, mai am șanse sa recuperez și sa iau bacul in astea ultimele 3 luni?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti ajunge la nota 6, daca pui mana serios si inveti, cate 2 ore zilnic, cand vi de la scoala, iar sambata si duminica lucrezi cate 9-10 ore pe zi ( cate 3 ore pentru romana, 3 ore pentru mate si 3 ore pentru fizica), recuperand ceea ce nu ai invatat pana acum.
Cum ziua are 24 de ore, ai 10 ore de invatat, 8 ore de dormit si iti mai raman 6 ore de relaxat. Ma refer la zilele sa sambata si duminica, cand poti invata fara probleme cate 10 ore pe zi.