| jaka000 a întrebat:

Sunt rau in matematica.Nu o intelegeam cand se punea baza iar acum nu o inteleg mai de loc. Ajutati-ma, excludem cursurile. Poate carti ceva imi propuneti, manuale. funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incepe cu inceputurile!
Descarca culegerea de probleme de matematica Gheba pentru clasele 5-8 si rezolva TOATE problemele de acolo! Sunt bazele matematicii, fara care nu poti merge in liceu, fiindca nu vei intelege mai nimic.
De aici o poti descarca culegerea de probleme Gheba:
https://www.voci.ro/......e-V-IX.pdf
Iti recomand ca, din pura plictiseala, rezolva cel putin 20 probleme in fiecare zi.
Nu conteaza ordinea in care le rezolvi, singura regula este sa nu rezolvi de mai multe ori acelasi problema!

Garantat, dupa ce vei rezolva toate problemele, iti va fi mult mai usoara matematica la orice nivel!;)