| CaMeLya_5874 a întrebat:

Sunteti pro sau contra uniformelor scolare? Argumenteaza raspunsul...

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Sa nu facem confuzie aici intre 2 lucruri total diferite...

Eu nu sunt de acord cu uniforma, dar sunt si mai impotriva tinutelor de pitzipoance. Ok, nu vii in uniforma (nu mi se pare nromal sa te imbrace ca la puscarie, ca nu ai gresit cu nimic). Dar vii decent. Fara decolteu, fara pantaloni scurti, si mai stiu eu ce alte minuni.

4 răspunsuri:
| Owakey a răspuns:

Bună!

Hai să fim serioşi, în niciun liceu, generală nu se poartă, deşi cică este obligatoriu. Sunt contra! De ce? Pentru că, după cum spune şi numele, te uniformizează, şi nu îmi place ideea. Aş fi de acord dacă nu ar fi aşa de sumbre şi dacă şi profesorii ar trebui să le poarte. Ei stau bine mersi cu sacourile şi se uită la noi ca la nişte roboţei.

Baftă!

| LoStEyEs a răspuns:

Eu sunt contra straight face niciodata nu mi-a placut sa port uniforma scolara, daramitai fusta straight face asa ca mama s-a dus la scoala si a vorbit cu invatatoarea, si i-a zis ca ea nu este de acord sa port uniforma scolara, plus ca nu-mi placea ( eu purtam numai blug, il adoram ).
Invatatoarea a zis ca nu se poate, ca altfel as fi aratat ca una care nu-i din scoala. Asa ca mi-a zis sa port blugi cu uniforma straight face Eh, toate ca toate, mult mai bine decat fusta fara nimic pe dedesubt ( si eu cum eram mai baietoasa, imi placea sa alerg si mi se vedeau chilotiihee hee ).
Sunt contra, deoarece sunt foarte urate si nu sunt la moda, nici comode. Scolile trebuie sa inteleaga odata ca vremurile s-au schimbat si ca evoluam, ca nu mai suntem ca pe timpuri. Oh da, uitasem. Sunt persoane care sunt alergice la un anumit fel de material din uniforma, deci daca nu vrei sa porti ai putea sa zici ca esti alergicahee hee
BAFTAwinking

| romanaols a răspuns:

Eu sunt pro. Imi place vesta care o avem. E albastru foarte inchis si imi plac culorile inchise.

| MaDroghezCuFericire a răspuns:

Buna
eu sunt pro pentru. ca o uniforma costa mult mai putin decat sa-ti cumperi haine in fiecare an calculeaza si tu straight facestraight face