| stefanutzstefan a întrebat:

Trebuie sa ma duc cu parintii la inceputul anului scolar intru in clasa clasa a 9 a si nu stiu daca sa ma duc voi v-ati dus cu parintii au fost copiii multi care au venit cu parintii

9 răspunsuri:
| lilweasel a răspuns:

Eu am dat la liceu in orasul meu natal deci nu am avut nevoie sa vin cu parintii. Daca ar fi fost in alt oras probabil ca i-as fi luat cu mine. Insa au fost destui colegii care au venit insotiti de parinti. thinking Nu mi se pare ca ar putea fi o rusine asta. Mult succes!

| motherfuckerstyle a răspuns:

Ultima oara cand au venit cu mine parintii la scoala a fost in clasa a V-a, nu cred ca este necesar sa vina cu tine atata timp cat stii drumul:d Eventual sa vina sa te sprijine daca nu cunosti pe nimeni...

| AtateaConditii a răspuns:

Da, am mers cu mama, numai daca vrei. Jumate din clasa mea a venit cu un parinte, nu trebuie sa iti fie rusine.

| Elvina a răspuns:

Nu trebuie sa te duci cu parintii. Ce sa caute ei acolo. De acum esti licean, esti mare, nu esti in clasa intai. Eu n-am mers cu ei nici in clasa a noua, nici in clasa a douasprezecea. Bafta!

| preacopilapentruvarstaei a răspuns:

Da eu am vrut sa vina parintii pentru ca am vrut sa fie cineva alaturi de mine, sa simt ca cineva ma sprijinawinking

| AcelasiEu3 a răspuns:

Eu am fost cu prietenii si m-am inscris, nu trebuie sa te duci neaparat cu parintii doar daca vreau parintii tai sa vada ce e pe acolo, cum e...na...Funda? big grin

| DianaChiriac a răspuns:

Bună Ștefan! Sincer, ești destul de mare încât să te descurci singur. happy Eu nu am mai fost la școala cu părinții din clasa a 4-a. Depinde și de persoană. Unii se simt bine în preajma părinților, alții se simt stânjeniți. Anyway, gândește-te că nu vor fi mulți care vor veni cu părinții, plus că dacă te vor vedea cu părinții, vor râde de tine și vor zice că ești bebe, crede-mă, un coleg a pațit-o, iar câteva săptămâni râdeau de el când îl vedeau pe hol, în special cei mari. O zi bună! happy

| stefania98see a răspuns:

Cel putin la mine NIMENI nu vine cu parintii.
Esti in clasa a IX-a...

| Marcu_Emil_1992 a răspuns:

Toti vin cu parintii!