| Innovation a întrebat:

Unde pot citi pe internet:
De Emil Garleanu:-Din lumea celor care nu cuvanta;
-Saracutul;
-Nedespartite;
-Marinimie?
Am ca tema de vacanta la limba romana sa fac rezumat la fiecare si as vrea sa le citesc.Var rog mult astept raspunsuri.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Springflower2020 a răspuns:

Intră aici :http://ro.wikisource.org/wiki/Autor:Emil_G%C3%A2rleanu şi sub,, Din lumea celor care nu cuvântă(1910)'' găseşti cu albastru titlul fiecărui text din carte. Dă click pe care te interesează. Asta e tot ce am găsit. Spor la lucru, lecturare plăcută şi sper că ţi-am fost de folos!

2 răspunsuri:
| Antonya_Aty_1990 a răspuns:

Citeste pee fragmente, scoate ideea principala, dezvolt-o si asa ai terminat de scris fragmentul