| sergiu2525 a întrebat:

Unde pot face liceul militar, cu ce medii se intra (de probe stiu)? Apoi trebuie sa fac academia de politie?

24 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Sunt multe locuri, dar uite eu am auzit ca cea mai buna sc militara este la Campulung, daca tu vrei sa faci si Academia de Politie este treaba ta, dar nu este obligatoriu. Asta pentru a ocupa un grad mai mare in armata sau in politie.

| claw_4117 a răspuns:

Tatal meu a facut la Campulung. Daca vrei detalii mai multe il intreb big grin

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Breaza - Prahova, Alba - Iulia sau Campulung Moldovenesc. Doar astea 3 mai sunt. Mediile se schimba de la an la an, insa nu sunt foarte mici sa stii, cred undeva dupa 8.
Dupa ce termini nu trebuie sa faci neaparat academia, insa daca vrei cu adevarat o cariera si sa avansezi, nu vei avea de ales. Dupa liceu poti da unde vrei, daca consideri ca nu ai ales bine.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face la Campulung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face liceul militar in Slatina. Poti intra cu orice medie peste 9.50. Da, trebuie sa faci academie de politie.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul militar se poate face si in Timisoara. Am 13 ani si deja sunt hotarata unde fac liceul. In Timisoara. Bafta celor care vor sa intre la liceul militar oriunde. Nu este usorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Campulung Moldovenesc. Cu medii de la 8 in sus. Nu neaparat, tu decizi daca te duci sau nu la academia de politie.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Breaza, Alba si Campulung. Sunt doar 3 in tara. Eu sunt la Breaza.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru a fi ofiter trebuie sa faci si academia de politie si mediile sunt foartemari 9-10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Alba Iulia.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Sunt Diana si am 13 ani.
In primul rand trebuie sa ai note peste 8, 9, 10.
In al doilea rand ca sa intri mai usor trebuie sa fii campion/campioana la un sport asa cum incerc eu la inot. Si te-as sfatui sa te duci la Bucuresti la academie.
Sper ca te-am ajutat, mult succedhappywave

| Nono12346 a răspuns:

Deci, se face la Campulung, intri cu medii peste 8 dar dupa ce faci academia de politie o sa fii transferat. Adica se ia in calcul si ce ai facut pe parcursul anilor, adica daca te-ai imbracat la timp. Orice mic detaliu se ia in calcul. Mama mi-a zis ca se face 2 ani si bineinteles ca o sa ai voie sa vii la familie in vacanta de pasti/craciun ma rog asta nu prea conteaza dar dupa ce termini, o sa primesti o nota si in functie de nota aia o sa mergi in orasul respectiv. Dar poti sa ceri transferul unde vrei tu si oricum ai asigurate mancarea, hainele, patul tau. Si eu vreau sa dau la politie. Sper ca te-am ajutat.

Alte răspunsuri