| anonim_4396 a întrebat:

Unde se face mai multa Fizica la Mate-Info sau la Stiinte ale Naturi?

Răspuns Câştigător
| ktrinel a răspuns:

La fel.

7 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Am facut mate info si am avut 2 ore de fizica saptamanal pe parcursul celor 4 ani. stiu ca cei de la stiintele naturii aveau 2 ore( clasa a 9-a si a 10-a) si 3 ore(pe clasele a 11-a si a 12-a)

| GeorgianaStefaniaa a răspuns:

La ambele ai un numar egal de ore de fizica, 4 pe saptamana.

| Ioana22B a răspuns:

La mate-info e pus accentul mai mult pe matematica, de aceea vei avea in clasa a 9-a 4 ore, a 10-a 5 si tot asa.Cat despre fizica sunt mereu 3 ore la acest profil.
La stiinte ale naturii se fac 3-4 ore pentru ca fizica este o stiinta a naturii impreuna cu chimia si bilogia (acest profil este foarte bun pentru cei care vor sa devina medici)

| Dana211 a răspuns:

La ambele este la fel. Ai cate 2 ore pe saptamana

| zuzualina a răspuns:

Ambele, cate 3 sau 4 ore pe saptamana

| Infraverde a răspuns:

Ştiinţe ale naturii, cel puţin începând cu clasa a XI-a.

| NesQuikk a răspuns:

Eu sunt la stiintele naturii si fac 3 ore de fizica pe saptamana.Fizica e o stiinta a naturii, la fel ca biologia si chimia.