| Andrada0025 a întrebat:

URGENT! FUNDITA!
La liceul pedagogic, profil uman primesc diploma cu care ma pot anagaja? Sau doar la educator-invatator primesc diploma cu care ma pot angaja?

2 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

La absolvirea Liceului pedagogic poti sa te incadrezi in invatament ca educator ori invatator, in raport de posturile disponibile in zona in care locuiesti.
Este o meserie frumoasa si daca iubesti copii, poti sa urmezi aceasta scoala.
Un gand bun si multa sanatate.

| ggghhghgh a răspuns:

Doar la educator invatator din cate stiu.
Dar dupa ce termini poti sa mai faci un an jumate niste cursuri si poti sa devii invatator! Intreaba si tu profesori diriga vezi ei ce spun. FUNDA?