| DrugsAndDubstep a întrebat:

URGENT! Maine am olimpiada la romana faza pe judet si nu stiu care este diferenta dintre o opera in genul epic si un text literar... Cum pot sa fac diferenta intre cele doua /? plzz funda! Scz de categorie

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Textele literare sunt operele care fac parte din genurile literare epic, liric si dramatic. Textele nonliterare sunt cele care nu apartin literaturii, ci au legatura cu domeniul tehnic sau cu alte domenii ce nu tin de literatura(ex: mersul trenurilor).

Vezi ca ai postat la categoria gresita!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar diferenta intre categorii, o poti face? Intrebarea va fi mutata.Succes miine.

| Chrisstine a răspuns:

Opera in genul epic este o povestire /naratiune iar un text literar este o poezietongue

| Orte95 a răspuns:

Genul epic este povestire
Genul epic este poezie