| PisicaRozCuDungiAlbastre a întrebat:

Va rog, faceti-mi si mie o lista cu majoritatea meseriilor pe care le poti avea dupa ce termini facultate de arte plastice. Daca vreti, la cateva sa-mi scrieti si niste avantaje si dezavantaje.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Sunt o gramada de domenii! Aproape fabulos de multe!
Poti deveni decorator, poati deveni un pictor de renume, poti lucra la o firma multinationala, TOTUL se bazeaza acum, ca si dintotdeauna pe DEZVALUIREA FRUMUSETII DE CARE TOATA LUMEA ARE NEVOIE!
Poti fi deveni un expert consilier!
De asta iti faci probleme!?!? Ma mir!
Important este sa ai aceasta educatie, a frumosului, esteticului, sa-ti placa, daca te gandesti la o meserie ca asta sub o forma modesta, chiar si aici ai sanse! Modesta, in sensul sa nu pui suflet, sa faci rabaturi in contul finantelor, dar asta ar fi o intrebare.E un domeniu apreciat din ce in ce mai mult! Si din care un om poate trai pe 'picior mare' sau modest, dar poate trai! Depinde de capacitatile tale, de entuziazm, cultura, puterea de a-ti duce pana la capat proiectele, daca le ai!
Ia exemplul lui Michelangelo, frumos descris in 'Agonie si Extaz',
iar daca nu ai prea mult suflu, tot te vei descurca!
Viata trebuie traita la capacitatea maxima!
Nu se moare de foame nici in cazul mediocritatii, desi nu cred ca este cazul tau.