| benid a întrebat:

Va rog frumos imi spuneti si mie o intamplare in care sa fie vorba despre
"schimbarea incepe cu mine"?

3 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Ma enerveaza lumea asta de **** in care traim si aleg sa nu fiu la randu-mi de ****.
mrsmith: sunt smoke free de peste 2 saptamani! schimbarea incepe cu altu'... laughing

| NoName_7204 a răspuns:

Buna
Eu cred ca se refera la faptul ca tu ar trebui sa faci primul pas
De ex. ai putea spune ca traiesti intr-un loc in care orice infractiune si orice lucru este permis, tu fiind la fel ca ceilalti!
Dar intr'o zi ai reflectionat asupra celor petrecute si ti'ai dat seama ca nu este bine pentru nimeni!
Si ai vrut ca totul sa se schimbe
Ai strans toti locuitorii si le-ai tinut un discurs despre pace si bunele moravuri!
Dar ei te'au luat in ras zicand ca daca tu esti la fel ca ceilalti de ce le vorbesti despre bine cand tu faceai parte din tabara lor
Vazand ca vorbindu'le nu obtii nimic, te'ai hotarat sa te schimbi si sa le arati ca se poate!
Apoi ceilalti ti-au urmat exemplul iar totul devenise normal!

Ceva de genu

Si dezvolti ideile
Sper ca ti'am fost de folos! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lora,ai uitat deznodamintul, si-am incalecat pe-o ceva si v-am spus intamplarea asa, mai deznodamant ca asa nu se putea