| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi daca eu vreau sa slabesc si mananca regim (carne de pasare, salate, fructe, legume si iarturi) credeti ca este o problema daca mananac cereale neskuiq (nu vreau sa fac reclama) cu lapte ma afecteaza

7 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu afecteaza, laptele si cerealele sunt dimpotriva, bune pentru slabit, insa ai grija cum le consumi, maxim 1/2 sau 1 castron pe zi

| Roxett a răspuns:

In general toate chestiile astea ingrasa...deci incearca sa renunti la ele si eventual sa bei laptele simplu. Sau, daca vrei cu cereale, sunt unele naturale, de porumb sau musli sau unele speciale pentru diete. Incearca-le.

| Pure.Sunshine a răspuns:

Cerealele cu lapte sunt bune pentru curele de slabire, insa numai cele integrale, foarte putin procesate. cerealele cu ciocolata cu siguranta nu sunt cea mai buna alegere avand in vedere numarul mare de calorii pe care le au. Sunt multe tipuri de cereale dietetice. Trebuie doar sa le gasesti pe cele care iti plac

| RrOoXx a răspuns:

Da
cumpara-ti cereale fitness mai bine
- sa nu mananci dupa 6
- sa bei multa apa
- sa faci sport
- sa dormi regulat
- sa mananci peste in loc de carnea prajita in ulei sau...
- legume
- fara unt, margarina, cascaval
- paine cu cereale poti sa mananci dar nu f multa.

daca te mai intereseaza ceva in legatura cu asta poti sa imi lasi mesaj pe privat. :*

| little4angel a răspuns:

Ar fi mai recomandat sa mananci cereale fitness cu fulgi de ciocolata

| oanakissyou a răspuns:

Daca nu mananci in exces nu cred ca este vreo problema. Dar mai citeste pe ambalaj.

| IrinaPas a răspuns:

Am slabit 6 kilograme in trei luni si ma simt minunat! SLABESTE PRINTR-UN STIL DE VIATA SANATOS! Vei lucra cu un LIFE COACH si un FITNESS COACH pentru a obtine armonia trup-minte-suflet atat de necesare pentru un stil de viata echilibrat. Un program de slabit UNIC in Romania care imbina tehnici de dezvoltare personala cu sportul pentru a avea cele mai bune si mai sanatoase rezultate, atat in interiorul fiintei tale cat si in exterior!
Mai multe detalii pe:
http://stil-de-viata-sanatos-slabeste.blogspot.ro/