| anonim_4396 a întrebat:

Va rog membri TPU ajutati-ma, cat inseamna 1.299, 99 inseamna 13 milioane? Fiindaca nu sunt sigur

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca 1.299, 99 sunt lei noi atunci in lei vechi inseamna 12.999.900 lei vechi.
P.S. Denominarea leului s-a facut de cca 12 ani, asa ca n-are nici o relevanta transformarea leilor noi in lei vechi.

| Anonimaams a răspuns:

Inseamna o mie douasute nouazeci si noua virgula nouazeci si noua, si daca te referi la bani, da asta inseamna, 13 de alea de 100 de lei, adica de alea albastrewinking