| AHappyDay a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti si pe mine. La scoala nu ne-a explicat. Vreau sa stiu ce este prezentul simplu, prezentul continuu, si cand se utilizeaza.
Ce este past simple, ce este past participle si cand se utilizeaza.
Luati-le pe rand, numerotate, cu exemple si diferente. Dau funda la raspunsul cel mai bun. A si sa scrieti cat de explicit puteti.

Răspuns Câştigător
| anutza a răspuns:

Pe marplo.net au un curs foarte explicit happy

1 răspuns:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu vau explicat la scoala? si se mai intreaba unii dc sunt notele astea de *** la bac, sau de ce atatia elevi au note mici...pnt ca unii profesori sunt niste tampiti.