| TheHunter38 a întrebat:

Vine bacu, si am o intrebare, in legatura cu matematica, sunt la profil servicii, si facem M2, cand exersam, facem subiecte din bac 2009. Dar acum la bac vom primi tot aceeasi tipuri se subiecte precum in 2009?
Am vazut, ca au publicat un model pentru 2012, care este muult mai greu decat cele din 2009 pe care le faceam de obicei. Dar intr-o carte am vazut modelu publicat anul asta, si era incadrat la M1, nu M2 care facem noi.

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Uite aici model:
http://www.calificativ.ro/index.php?module=news&ida=35351&style=1&idp=1079

Mie nu mi se par deloc grele subiectele, sunt chiar usoare.

| unknownn a răspuns:

Apropo: Bafta la BAC!

| Husicel a răspuns:

Toate subiectele de după 2009 sunt făcute pe baza celor din 2009 sau după cele din 2007 sau 2008

| 111111111111111 a răspuns:

La bac faceti din 2012 dar cele din 2009 probail sunt asemanatoare dar daca nu seamana asta nu inseamna ca nu sunt la fel..matematica e aceeasi, iar daca te descurci cu m1 la m2 e floare la ureche.

| TheHunter38 explică (pentru 111111111111111):

Faza e ca la m2 mai stiu ceva, dar la m1 nu stiu de fac 5.
La scoala facem exercitii din m2, (2009) astia sunt mai usoare.

| lextar113 a răspuns:

Da,proful se ia dupa programa aia de la bac