| Roby67 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre asa o intrebare http://www.tpu.ro/legislatie-politic-social/japonia-e-co munista/ si de raspunsurile care urmeaza?
Asta este nivelul romanilor? Eu nu vreau sa cred!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna Roby67,
Asa cum am mai spus, in multe postari, nu este bine sa generalizam, nu acesta este nivelul romanilor ci a unor romani. Pe acest site sunt multi copii, se pare ca incepand de la 7-8 ani, care inca nu au invatat prea multe, nici istorie, asa ca sunt de inteles unele intrebari puerile, de asemenea gen ca aceasta, precum si unele raspunsuri la fel. Nu trebuie sa facem un capat de tara din asta ori sa ne miram prea mult. Numai bine!

3 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Fii mai indulgent @Roby67; pe TPU sunt si multi copii, incepand de pe la 9 ani cred; asa cum este si @Nik, cel care tri-a raspuns aici (altfel nu inteleg de ce copiaza raspunsuri!
In alta ordine de idei, din pacate nivelul invatamantului romanesc a scazut foarte mult in ultima vreme; dar cu toate astea cine vrea poate (avem copii cu rezultate internationale remarcabile). Ceea ce ma dezamageste pe mine insa, este ca la nivel national (chiar la nivel inalt) se promoveaza nonvaloarea; acesta este adevaratul pericol - faptul ca cei care nu stiu nimic (sau mai nimic) ajung sa hotarasca destine!
Sa auzim de bine!

| smaranditza a răspuns:

Ohooooo
treaba e mult mai grava! uita-te prin perle de la bac, nu sunt inventii! sau, mai bine, transforma-te intr-o musca si viziteaza scolile din Romania(urban + rural), si te vei convinge! din pacate...

| Nik a răspuns:

Ohooooo

treaba e mult mai grava! uita-te prin perle de la bac, nu sunt inventii! sau, mai bine, transforma-te intr-o musca si viziteaza scolile din Romania(urban + rural), si te vei convinge! din pacate...