Întrebare recomandată | afrodita3333 a întrebat:

Voi din ce carte ati invatat comentariile pentru bac la romana?

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din "Eseul".

| cooldreams a răspuns:

Eu invat din cartile pentru bac scrise de Mariana Badea. Bineeee...
1. Nu am ajuns inca sa dau BAC-ul (dar mai am putin si, oricum, tot din cartile astea o sa invat).
2. Am editii vechi din anul 2000 si 2001, asa ca nu prea mai sunt de acualitate. Desigur apar in fiecare an zeci o editii noii, scrise conform programei, asa ca o sa ai de unde alege. (Nu uita de comentariile din caiet si manual desigur).
Succes!