| AnonimaBi a întrebat:

Vreau cateva idei despre Spiderman.
Funda!

5 răspunsuri:
| c0ton a răspuns:

Urmareste filmul ce e asa de greu e un erou

| vodami92 a răspuns:

Mie mi-a placut desenul animat din 1994! filmele nu mi s-au parut exceptionale asa!

| MadalinaaIoana a răspuns:

Este un personaj fictiv dintr-o bandă desenată, este un super erou, preferatul copiilor mici (baietii ), Omul Păianjen este de fapt un tânăr student orfan de ambii părinți pe nume Peter Benjamin Parker, care locuia împreună cu unchiul Ben și mătușa May. Este curajos si are puteri supranaturale. Pls, funda?

| punkbuster9988 a răspuns:

Urmareste cele 3 filme din seria spiderman cu Tobey Maguire si te vor ajuta sa intelegi adevarata poveste a lui spiderman(Spider-man 2002 dezvaluie latura umana a eroului).

| eu2099 a răspuns:

Spider-Man a fost creat de catre Stan Lee si Steve Ditko in anul 1960 la ComicCon, si a aparut pentru prima data in banda desenata Amazing Fantasy no.15. Spiderman este de fapt Peter Benjamin Parker, un copil care a fost muscat de un paianjen radioactiv in timp ce era intr-o excursie cu scoala. Unchiul sau a fost impuscat si acum el lupta in potriva raufacatorilor.