| strawberry03 a întrebat:

Vreau mult sa fac performante la lb. engleza. Lucrez individual, dar dati-mi niste sfaturi: ce as putea face de una singura pentru a progresa vizibil? Fac la scoala, voi incerca sa gasesc un profesor pentru meditatii, dar individual imi doresc sa fac mai mult!winking Mersi de ajutor, dau funda!

Răspuns Câştigător
| dragos9234 a răspuns:

Uita-te la filme dar nu citi traducerea, gaseste-ti un site sau un joc unde gasesti persoane de alte nationalitati cu care sa vorbesti in engleza, citeste romane in engleza(razboi si pace de exemplu)...

6 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Vorbeste pe mess sau pe facebook sau pe oricare alte siteuri de socializare in limba engleza... daca studiai franceza, vorbeam amandoi.Cel mai bine prinzi daca vorbesti, nu cu metode vechii precum dictionare sau carti.Cumparati un CD, eu am invatat cu un CD si am prins multe.

| strawberry03 explică:

Mersi mult, o sa incerc din toate. Unele le-am facut, altele sunt idei bune. Daca este cineva care ar dori sa vorbeasca cu mine in engleza, m-as bucura!

| ShyBirds a răspuns:

Buna! Si eu imi doresc sa stiu cat mai multa engleza.Pe cont propriu ai putea sa te uiti la cat mai multe filmulete pe youtube(crede-ma chiar! ajuta), sa citesti reviste in engleza(sunt destul de scumpe caci sunt aduse din Anglia sau America si se gasesc la unele librarii, dar numere destul de vechi) si chiar muzica cu versuri pe ecran.Aceasta e partea pot zice buna a internetului. Sper ca te-am putut ajuta! Succes!

| Krafter a răspuns:

Ti-am lasat un mesaj privat.

| diabolik009 a răspuns:

Inscriete la Cambidge daca dispui de bani aproximativ 2000ron. http://www.britishcouncil.org/ro/romania-examene-engleza-cambridge.htm

| Amphetamineee a răspuns:

Fa-ti cont pe www.addic7ed.com si ajuta la subtritari:*