| costea15m a întrebat:

Vreau sa invat franceza de la 0 unde sa ma adresez?

Răspuns Câştigător
| Johndoe2023 a răspuns:

Este un program foarte interesant de invatat limbi straine pe calculator si anume rosetta stone.

sau poti cauta cursuri de limba franceza

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Cel mai bun este un manual de " Învăţaţi limba... fără profesor". Metoda este excelentă.
Cumpără-ţi două dicţionare ( român - francez şi francez - român) şi o gramatică a limbii franceze.
Un dicţionar de expresii uzuale şi eventual, peste vreun an, un "Larousse".
Dacă te ţii serios de ea, cu exerciţii de traduceri şi lecturi, în doi ani o vei vorbi destul de bine.