| Atfas a întrebat:

Vreau sa ma transfer la un alt liceu deoarece nu imi place liceul la care sunt.Problema este ca nu am media necesara, imi mai trebuia 1 punct.
Merita sa mai depun cerere de transfer daca nu am media necesara?
Unele persoane mi-au spus ca merita sa depun cerere poate am vreo sansa.
Voi ce spuneti?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca esti in cl. a IX-a.
Dupa aceasta clasa, respectiv in vacanta de vara, conditia de medie este sa ai media de promovare a cl. a IX-a cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi, asa ca ai mai mari sanse de transfer daca inveti bine in cl. a IX-a.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu ai media necesara sansele sunt destul de mici, dar totusi incearca pentru ca incercarea moarte nu are.