| dianainsta01 a întrebat:

Vreau sa ma trasfer la liceu de arta din orasul meu pe profil de arhitectura. problema ar fi ca vreau sa invat matematica si informatica bine, iar la liceele de arta nu se prea face scoala (ceea ce mi se pare aberant). vreau foarte tare sa fac cursuri serioase de desen, modelaj etc pentru a mai avansa, dar nu imi permit meditatii. intrebarea mea este daca se face in general scoala serios pe profilul de arhitectura si daca este unul de viitor?

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Acest „la liceu "trebuia articulat.
Cu articolul nehotărît, adică „la un liceu ", sau cu articolul hotărît, adică „liceul "

| Amegadaisuki a răspuns:

Daa se face si chiar va invata acum nu stiu cum este in orasul tau eu stau in Bucuresti si aici trebuie sa inveti serios in fine este o meserie de
viitor big grin