| arysa a întrebat:

Vreau si eu carti de adolescenti(+numele autorilor)Am citit cartile din Cocktail, Chic, seria Amurg, Elevul dima, Invitatie la vals, Cismigiu& Company, etc si mi-au placut mult.

Răspuns Câştigător
| faraNuMe_2809 a răspuns:

Http://www.lucman.ro/librarie-virtuala/carte-pentru-adolescenti--i3514 aici gasesti destule carti de unde poti alege;)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai citit pana acum poti citi romane de Constantin Chirita (seria Ciresarii), de Jules Verne(gasesti titlurile pe ro.wikipedia.org), de J.K.Rowling(seria Harry Potter) si poti gasi si altele daca dai o cautare cu carti pentru adolescenti. Succes si lectura placuta!

| piktor a răspuns:

Singur pe lume(cam de copii de`a 6`a da merge)
romanul adolescentului miop
toate panzele sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te inspiri de pe site-ul www.invatam.ro. Cred ca este in constructie, dar e chiar fain, eu personal citesc carti de pe www.romaniaeuropa.com. Lectura placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"De veghe in lanul de secara", J. D. Salinger
"Memoriile unei gheise", Arthur Golden
"Cum mi-am petrecut vacanta de vara", T. O. Bobe
"Tinerete furata", Susanna Kaysen
"Dragostea in vremea holerei", Gabriel Garcia Marquez
carti de Paulo Coelho